Reklama

Reklama

Formuła 1. Dobry start Kubicy podczas GP Brazylii

Robert Kubica zaliczył kolejny imponujący start wyścigu. Tym razem Polak już na pierwszych metrach wyprzedził kolegę z zespołu George'a Russella na brazylijskim torze Interlagos.

Dobre starty Kubicy to już tradycja. Scenariusz znany z poprzednich wyścigów - dobry start, a po nim systematyczne straty do reszty stawki - powtórzył się także w Brazylii.

Tym razem startujący z 19. pozycji startowej Polak nie tylko nie dał się ograć Carlosowi Sainzowi z McLarena, ale też z łatwością wyprzedził Russella. Mało brakowało, by Kubica awansował nawet na 17. miejsce, co doskonale widać na filmie z kamery zamontowanej w bolidzie Williamsa.

Niestety, różnica w jakości samochodów McLarena a Williamsa szybko dała o sobie znać i Sainz wyprzedził zarówno Russella oraz Kubicę.

Reklama

Ostatecznie Kubica uplasował się na 16. miejscu, będąc ostatnim spośród kierowców, którzy ukończyli wyścig. Sensacyjnie na podium z ostatniego pola startowego awansował Carlos Sainz, którego wyprzedzili jedynie Max Verstappen (1. miejsce) i Pierre Gasly (2. miejsce).

Zobacz nagranie ze startu Kubicy podczas GP Brazylii:

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy