Reklama

Reklama

Formuła 1. Daniel Ricciardo wystartuje z ostatniego miejsca do GP Singapuru

Daniel Ricciardo wystartuje do niedzielnego Grand Prix Singapuru Formuły 1 z ostatniego miejsca. Choć Australijczyk zajął w kwalifikacjach ósmą pozycję, to został ukarany za złamanie regulaminu.

Okazało się, że w jego samochodzie Reanult doszło do przekroczenia dozwolonej ilości mocy, którą dostarcza system MGU-K.

Reklama

Zespół próbował jeszcze w nocy rozmawiać o tej sytuacji, ale bez powodzenia. Renault nie było zadowolone z takiego werdyktu, nie złożyło jednak apelacji, podkreślając jednocześnie, że przekroczenie regulaminu wyniosło zaledwie mikrosekundę.

Ricciardo "uzyskał przewagę, zmierzoną w jednej mikrosekundzie, spowodowaną najechaniem na tarkę, co doprowadziło do zbyt wysokich obrotów MGU-K podczas najwolniejszego okrążenia w Q1" - napisano w oświadczeniu zespołu.

Sergio Perez z Racing Point również otrzymał karę, za zmianę skrzyni biegów po wypadku, do jakiego doszło na ostatnim sobotnim treningu. Meksykanin został przesunięty z 10. na 15. miejsce.

Z pole position do dzisiejszego wyścigu wystartuje Monakijczyk Charles Leclerc  Ferrari, przed Brytyjczykiem Lewisem Hamiltonem (Mercedes), Niemcem Sebastianem Vettelem (Ferrari) i Holendrem Maksem Verstappenem (Red Bull).

Robert Kubica (Williams), który był ostatni w kwalifikacjach, na starcie będzie ustawiony na 19. polu.

Dowiedz się więcej na temat: Daniel Ricciardo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje