Reklama

Reklama

Formuła 1. Claire Williams zaprzeczyła na temat różnic w bolidach Kubicy i Russella

Ten temat praktycznie od początku sezonu rozgrzewa kibiców Roberta Kubicy. Czy bolid polskiego kierowcy ma nieco gorszą specyfikację od auta, w którym lepsze czasy i miejsca od Polaka osiąga George Russell? Właścicielka zespołu Claire Williams zaprzecza, by taka sytuacja kiedykolwiek miała miejsce.

- Wydaje mi się że oba samochody są trudne do prowadzenia, ale to jest trochę tak, że różni kierowcy mają swoje różne style prowadzenia i przyzwyczajenia. Wiele elementów wpływa, jak samochód się zachowuje. Mogę tylko wszystkich zapewnić, że George i Robert mają dokładnie takie same samochody na każdy wyścig. Tak jest od początku tego sezonu. Przecież zdarzyło się też, że zamieniliśmy ich nadwozia - powiedziała z rozmowie z reporterem Eleven Sports Claire Williams, szefowa zespołu Kubicy.

Wywiad został przeprowadzony podczas trwającego weekend wyścigowego we Francji, gdzie w niedzielę kierowcy staną na starcie ósmej rundy tego sezonu F1.

Reklama

Dziennikarz zadając to pytanie zwrócił uwagę, że również ojciec kierowcy rezerwowego Williamsa Nicholasa Latifiego - Michael mówił, gdy jego syn testował bolid w Kanadzie, że samochód zachowywał się bardzo nieprzewidywanie.

- Nie ma czegoś takiego, że w tych samochodach jest coś szczególnego. My nie dyskryminujemy żadnego kierowcy. Po co mielibyśmy to robić? Traktujemy ich dokładnie w ten sam sposób i nie widzę żadnego powodu, dla którego mielibyśmy w różny sposób ich traktować. Nie stosujemy różnych poprawek w ramach jednego zespołu. A oni robią, co jest w ich mocy - zapewniła Williams.

AG

Najnowsze wiadomości o Robercie Kubicy!

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | Claire Williams

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje