Reklama

Reklama

Formuła 1. Claire Williams komplementuje kierowcę swojego zespołu

W autorskim programie byłego kierowcy Formuły 1 Nico Rosberga Claire Williams dała się poznać jako osoba skora do żartów, przywoływania zabawnych anegdot, ale też z dystansem do siebie. Oceniła także postawę, którą imponuje jej młodszy z kierowców zespołu, Brytyjczyk George Russell.

Rozmowa w formacie wideo odbyła się na YouTube na kanale 34-letniego Rosberga, byłego mistrza świata Formuły 1, a także dwukrotnego wicemistrza. Gościem kolejnego odcinka podcastu "Beyond Victory" była właśnie Claire Williams, na stanowisku szefowej zespołu od 2014 roku, przejmując schedę po swoim ojcu, sir Franku Williamsie.

42-letnia Brytyjka, jedyna kobieta na takim stanowisku w Formule 1, przyznała w rozmowie z Rosbergiem, że z tego powodu jest obiektem złośliwych komentarzy, a nawet zdarza się, że bywa ignorowana. - Komentarze pod moim adresem były okrutne - tak podsumowała negatywne opinie, które padały zwłaszcza w ubiegłym roku, a na sile przybrały w jego drugim kwartale.

Reklama

W innych wątkach tej 50-minutowej audycji szefowa zespołu ROKiT Williams Racing opowiadała generalnie o sposobie prowadzenia tego prestiżowego zespołu. Ponadto rozmowa tyczyła się m.in. radzenia sobie z presją oraz metod zarządzania potężną kadrą ludzi, ich motywowania i budowania poczucia wartości.

Syn słynnego Keke Rosberga w pewnym momencie zapytał swoją rozmówczynię o jednego z kierowców jej stajni, a ściśle 21-letniego Russella. Były mistrz świata stwierdził, że George jest niezwykle zdolną, młodą supergwiazdą.

Najnowsze wiadomości o Robercie Kubicy!

Williams odpowiedziała, że jej rodaka, podobnie jak inne osoby w zespole, cechuje zamiłowanie do bardzo ciężkiej pracy, a rola kierowcy wyścigowego jest właśnie tego efektem. Dziedziczka zespołu opowiedziała także, czym zaimponował jej Russell, gdy walczył o miejsce w jednym z bolidów. - Przygotował prezentację w Powerpoincie, w której przedstawił, dlaczego powinniśmy zatrudnić właśnie jego. Dotąd nigdy żaden z kierowców tego nie zrobił. A teraz na każde spotkanie w fabryce przygotowuje prezentacje, w których zwraca uwagę na kwestie, wokół których chce pracować przy bolidzie" - stwierdziła Williams. Jej zdaniem Russell w przyszłości na sto procent zostanie mistrzem świata, wyrażając nadzieję, że na najwyższy stopień podium wjedzie za kierownicą Williamsa.

AG

Program Grand Prix Wielkiej Brytanii:

12 lipiec (piątek)

11.00 pierwszy trening

15.00 drugi trening

13 lipiec (sobota)

12.00 trzeci trening

15.00 kwalifikacje

14 lipiec (niedziela)

15.10 wyścig

Reklama

Reklama

Reklama