Reklama

Reklama

Formuła 1. Claire Williams: Idziemy w dobrym kierunku

Kierowcy Williamsa - Robert Kubica i George Russell czekają na poprawki w swoich bolidach, które pozwoliłyby im podjąć walkę z pozostałymi zawodnikami w Formula 1. Szefowa zespołu - Claire Williams zapowiedziała, że szykowany pakiet świadczy o tym, że ekipa zmierza w dobrym kierunku.

Bolidy Williamsa są zbyt wolne, aby Kubica i Russell mogli podjąć walkę z pozostałymi ekipami. Ekipa z Grove wciąż płaci za opóźnienia jeszcze sprzed rozpoczęcia sezonu.

Ekipa techniczna pracuje, aby zniwelować straty do rywali, ale pozostałe ekipy także starają się usprawnić swoje bolidy, dlatego Williams wciąż jest w bardzo trudnym położeniu.

Zespół mocno liczy na to, że odrobi przynajmniej część strat dzięki nowemu pakietowi poprawek. Jak twierdzi portal racefans.net, można się go spodziewać przed Grand Prix Niemiec (28 lipca na torze w Hockenheim).

Reklama

Claire Williams wyjawiła, że usprawnienia będą dotyczyć aerodynamiki. - Robimy solidne kroki w dobrym kierunku. Naprawdę miło to widzieć - cieszyła się szefowa zespołu.

- Oczywiście, sytuacja w ostatnich miesiącach była niezwykle trudna dla każdego w Williamsie, ale wreszcie wydaje się, że zmierzamy w dobrym kierunku - powiedziała Claire Williams.

Po tym, jak brytyjski dyrektor techniczny McLarena - Pat Fry opuścił swój zespół, pojawiły się przypuszczenia, że dołączy do Williamsa. Co na to szefowa zespołu?

- Jesteśmy zadowoleni z ekipy technicznej, jaką mamy i przyglądamy się innymi opcjom, które są w tym momencie dostępne i które pasowałyby do nas. Jak tylko podejmiemy decyzję i będziemy mogli ją ogłosić, to zrobimy to - dodała enigmatycznie Claire Williams.

MZ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy