Reklama

Reklama

Formuła 1. Charles Leclerc przejechał bolidem ulicami Maranello

​Charles Leclerc przejechał w czwartek bolidem Formuły 1 ulicami Maranello. Monakijczyk, który po raz pierwszy od wybuchu pandemii w marcu zasiadł za kierownicą auta, pokonał w ten sposób drogę z fabryki włoskiego koncernu na tor testowy.

Jak poinformowało Ferrari, 22-letni kierowca jest pierwszym, który współcześnie urządził sobie przejażdżkę samochodem F1 po mieście, gdzie mieści się główna siedziba koncernu.

Leclerc wczesnym rankiem podążał ulicami z niewielką prędkością, przejechał nieco ponad kilometr zanim dotarł na tor testowy Fiorano, ale nie pokonał na nim żadnego okrążenia. Przygotowany na sezon 2020 bolid SF1000 ostatnio był używany 110 dni temu podczas lutowych testów w Barcelonie.

- Zwykle nie wstaję tak wcześnie, ale dziś rano okazja była wyjątkowa. Pewnie obudziłem kilka osób, ale fakt, że ponownie mogłem wsiąść do bolidu był naprawdę ekscytujący, a okoliczności i trasa przejazdu były szczególne. W ten niecodzienny sposób chcieliśmy też pokazać, że jesteśmy gotowi na powrót na tor - powiedział Leclerc.

Reklama

Opóźniony o ponad trzy miesiące z powodu pandemii koronawirusa początek sezonu ma mieć miejsce 5 lipca w Austrii. Wyścigi będą się odbywać bez udziału publiczności i w ścisłym reżimie sanitarnym.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama