Reklama

Reklama

Formuła 1. Były szef F1 Bernie Ecclestone: Robert Kubica może wrócić mocniejszy

Były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone cieszy się z powrotu Roberta Kubicy do ścigania i przekonuje, że Polak jest teraz jeszcze lepszym kierowcą niż przed wypadkiem, który przerwał jego karierę.

Ecclestone jest entuzjastą talentu Roberta Kubicy. - Jeśli Robert nie miałby wypadku, to byłby mistrzem świata - przekonuje były szef F1.

- Uważam, że może wrócić nawet jeszcze mocniejszy. Jestem zdania, że pod względem mentalnym prawdopodobnie będzie agresywniejszy niż wcześniej. W jego powrocie dostrzegam tylko pozytywne aspekty - ocenił Ecclestone.

Brytyjczyk, który przez ponad 40 lat rządził Formułą 1, już dużo wcześniej przekonywał, że Kubica może być prawdziwym skarbem dla zespołu nie tylko ze względu na umiejętności i charakter, ale również z marketingowego punktu widzenia. Polski kierowca cieszy się wielką popularnością, co zdaniem Ecclestone'a może przełożyć się na zainteresowanie nowych sponsorów.

Reklama

Ecclestone przypomniał także postać Archie'ego Scotta-Browna, który startował w Formule 1, choć urodził się bez prawej dłoni.

- Był w gorszej sytuacji niż Kubica, a osiągnął wiele sukcesów i był bardzo szybki. Dlatego nie uważam, aby uraz miał powstrzymać Kubicę - przekonywał Ecclestone.

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje