Reklama

Reklama

Formuła 1. Były kierowca "królowej motosportu" Romain Grosjean pojedzie w serii IndyCar

Były kierowca Formuły 1 Romain Grosjean będzie ścigał się w serii IndyCar - ogłosił Francuz, który obecnie wraca do pełni sprawności po listopadowym wypadku w Bahrajnie. Wówczas jego bolid uderzył w barierkę i zapalił się, ale Grosjean uciekł o własnych siłach.

Był to 179. i prawdopodobnie ostatni w karierze start Francuza w F1. "To już zamknięty rozdział" - powiedział 34-letni kierowca podczas wystąpienia na żywo w internecie. Zaznaczył jednak, że być może weźmie jeszcze udział w testach w barwach Mercedesa.

Grosjean będzie bronił barw teamu Dale Coyne Racing i ma wystartować w 13 z 17 rund cyklu IndyCar. Odpuści rywalizację na torach owalnych, gdzie osiąga się znacznie większe prędkości, a więc wzrasta też ryzyko wypadku. Pierwotnie planował udział we wszystkich wyścigach.

"A potem wydarzył się Bahrajn, gdzie przez chwilę myślałem, że umarłem. Jestem ojcem trojga dzieci i muszę być rozsądny przy decydowaniu o przyszłości. W tej chwili nie czuję się wystarczająco komfortowo - ja sam, ale tym bardziej moje dzieci i moja żona - żeby ryzykować +owale+" - tłumaczył Francuz.

Reklama

W Bahrajnie Grosjean doznał poważnych oparzeń rąk i cały czas poddaje się rehabilitacji, ale odstawił już leki przeciwbólowe.

"Sporty motorowe zawsze są i będą niebezpieczne. Wiemy o tym, od kiedy jeździmy gokartami. To tylko kwestia tego, jaki poziom ryzyka akceptujesz" - stwierdził Grosjean.

Sezon IndyCar ma się rozpocząć 18 kwietnia w Birmingham w stanie Alabama. W lutym odbędą się pierwsze testy.

"Będę nowicjuszem. Ostatni raz jeździłem autem podobnym do tych z IndyCar w 2011 roku, w serii GP2. Będę musiał się wiele nauczyć..." - przyznał Francuz.

mm/ co/

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy