Reklama

Reklama

Formuła 1. Brytyjczyk głównym mechanikiem Roberta Kubicy

Szefem sześcioosobowego zespołu mechaników Roberta Kubicy w sezonie 2019 będzie doświadczony Ben Howard. Brytyjczyk posiada kilkunastoletnie doświadczenie, a w dodatku sam bierze udział w wyścigach.

W zespole Williamsa Howard świętuje 10-lecie swojej pracy, która na poziomie najbardziej prestiżowej serii wyścigowej rozpoczęła się dwa lata wcześniej.

Teraz będzie odpowiadał za bolid Roberta Kubicy, który od tego roku wraca na fotel etatowego kierowcy wyścigowego w ekipie z Grove. 37-letni Howard, od trzech lat główny mechanik Williamsa, teraz będzie zarządzał sześcioosobowym zespołem mechaników, pracując na konto Polaka.

W takiej konfiguracji polsko-brytyjski tandem miał okazję już popracować przy okazji Grand Prix w Abu Zabi, podczas finałowego wyścigu poprzedniego sezonu.

Reklama

Howard pozostaje także aktywnym kierowcą, ścigając się w serii Brisca F1, a w gronie interesujących się jego występami i wynikami jest m.in. sam Kubica, co Brytyjczyk wyznał w rozmowie z "Motorsportem". - Kubica jest bardzo zainteresowany i zawsze pyta jak mi poszło. W kontakcie byłem też z Felipe Massą.

Jeśli zaś potwierdzą się inne doniesienia, to inżynierem wyścigowym Kubicy zostanie Paul Williams.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje