Reklama

Reklama

Formuła 1. Bottas i Hamilton najszybsi na treningach na Monzie

Fin Valtteri Bottas i Brytyjczyk Lewis Hamilton byli najszybsi w dwóch piątkowych treningach Formuły 1 na torze Monza. Obaj kierowcy jeżdżą w jednym teamie - Mercedesie. Grand Prix Włoch, ósma runda mistrzostw świata, ma się odbyć w niedzielę.

Najlepszy czas dnia uzyskał broniący tytułu Hamilton. Jedno okrążenia na drugim treningu pokonał w 1.20,192. Na obu treningach dwa pierwsze miejsca wywalczyli kierowcy Mercedesa.

Tor Monza, gdzie pierwszy wyścig Grand Prix odbył się w 1950 roku, jest kolebką włoskiej motoryzacji, tutaj kariery zaczynali najbardziej znani kierowcy Italii. Jednak dla teamu Ferrari ostatnie prawie dziesięć lat nie było na ich "domowej" Monzie udane. Tylko rok temu zwyciężył Monakijczyk Charles Leclerc z Ferrari, wcześniej od 2010 roku żaden z kierowców tego zespołu nie stanął na najwyższym stopniu podium.

Reklama

Tor Autodromo Nazionale di Monza (na północ od Mediolanu) liczy 5 793 m, kierowcy mają do przejechania 53 okrążenia, w sumie 306,72 km. Po raz pierwszy GP Włoch rozegrano tam w 1950 roku. Na Monzie ustanowiony został rekord prędkości Formuły 1 przejazdu jednego okrążenia. W 2004 roku Kolumbijczyk Juan Pablo Montoya uzyskał średnią 262,24 km/h.

W tegorocznym sezonie po wyścigu na Monzie we Włoszech odbędą się jeszcze dwa. Pierwszy już 13 września na torze Mugello, a kolejny 1 listopada na Imoli.

mar/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama