Reklama

Reklama

Formuła 1. Argentyna chce ponownie organizować rundę MŚ

Argentyna jest poważnie zainteresowana powrotem do kalendarza mistrzostw świata Formuły 1 - potwierdził minister sportu i turystyki tego kraju Matias Lammens.


W rozmowie z dziennikiem "AS Argentina" szef resortu sportu ujawnił, że jego kraj, w którym sport motorowy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, chce nie tylko ponownie gościć Formułę 1, ale także inne, prestiżowe serie wyścigowe.

To właśnie w Argentynie od wielu lat jest rozgrywana runda rajdowych, samochodowych mistrzostw świata, którą "na żywo" oglądają setki tysięcy kibiców.

Runda Formuły 1 była w Argentynie z przerwami rozgrywana w latach 1953-1998. Odbyło się 21 wyścigów, wszystkie na specjalnie zbudowanym torze w Buenos Aires. Przez wiele lat najpopularniejszym sportowcem w tym kraju był kierowca Juan Manuel Fangio, który pięciokrotnie w latach 1951-57 zdobywał tytuł mistrza świata F1.

Reklama

"Zdajemy sobie sprawę z kosztów, jakie trzeba ponieść, aby Formuła 1 ponownie zagościła na torze w Argentynie. To byłoby bardzo interesujące ze sportowego i turystycznego punktu widzenia. Jestem przekonany, że inwestorzy gotowy wejść w wyścigi samochodowe, znajdą się u nas bez problemów" - zadeklarował Lammens.

Tegoroczny sezon Formuły 1 zostanie zainaugurowany 15 marca wyścigiem o Grand Prix Australii. W kalendarzu są 22 rundy Grand Prix, ale w przyszłości promotor planuje rozszerzenie go do 25 wyścigów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama