Reklama

Reklama

Formuła 1. Alfa Romeo Racing ORLEN zaprezentował bolid. Po raz pierwszy w Polsce

Po raz pierwszy w historii w Polsce zaprezentowany został nowy bolid zespołu Formuły 1. To C41, którym będą jeździć kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN: Kimi Raikkonen, Antonio Giovinazzi i Robert Kubica.

- Dla mnie, dla Polaka, ta pierwsza prezentacja bolidu F1 w Polsce jest czymś niesamowitym. To także szczególny dzień dla kibiców. Musimy podziękować sponsorowi dzięki któremu do tego doszło - powiedział Robert Kubica.

Pierwszy polski kierowca w historii F1 mówił te słowa z desek sceny narodowej w Teatrze Wielkim w Warszawie, kilkaset metrów od siedziby jednej z największych polskich firm PKN Orlen, od dwóch lat sponsora zespołu Alfa Romeo Racing.

- Inwestujemy w sport, który ma zasięg globalny. To jest budowa marki, która przekłada się na biznes. Przed nami rebranding marki w Niemczech, w Czechach. Motosport jest normalną dźwignią naszej promocji. Widzimy możliwości inwestowania w sport, bo daje to nam wartość dodaną - tłumaczył prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Reklama

Bolid ma biało-czerwone barwy, a reklama polskiej firmy jest mocno wyeksponowana. Nie sposób jej nie zauważyć. - To szczyt technologii, ale też piękny design - zauważył znany komentator wyścigów F1 Andrzej Borowczyk z Polsatu Sport.

Jakie nadzieje wiąże się z nowym bolidem?

- Oczekiwania są zawsze wysokie - żebyśmy byli coraz lepsi. Mam nadzieję, że już w Bahrajnie będziemy mogli to pokazać. Najważniejsze dla naszego zespołu żeby się poprawiać - zapowiedział dyrektor Fredric Vasseur, szef zespołu.

- Poprzedni rok był wyjątkowy. Do rywalizacji wróciliśmy po dziewięciu tygodniach na nowych zasadach. Musieliśmy się do nich dostosować i dobrze zorientować, co można zmienić. Nie mogliśmy zbudować zupełnie nowego bolidu. Sami jednak musieliśmy zdecydować, co możemy zmienić - opowiadał o nowym projekcie dyrektor techniczny w Alfa Romeo Racing Orlen Jan Monchaux.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

- Dla nas to spora niewiadoma. Liczę na to, że uplasujemy się na wyższej pozycji niż w ubiegłym roku. Dopiero po pierwszych testach będziemy wiedzieć więcej - ocenił Raikkonen. 

- Od trzech lat, odkąd jestem w zespole, to najpiękniejszy bolid z jakim mam do czynienia. Nie mogę się doczekać testów - cieszył się Antonio Giovinazzi.

To będzie trudny sezon dla kierowców F1. Będą mieli ograniczony czas na przeprowadzenie testów. W połowie marca dojdzie do nich w Bahrajnie, tam też - w dniach 26-28 marca - odbędzie się pierwszy wyścig sezonu. - Tak będzie dla wszystkich. Nie jeździliśmy od listopada. Ale staramy się uzyskać jak najwięcej danych i porównać je z poprzednim bolidem - powiedział Giovinazzi.

Jak będzie rola Roberta Kubicy w zespole? - Została jasno określona - testy i dni na symulatorze. Nie mogę się doczekać, by wskoczyć do tego bolidu i zorientować się, jak ten samochód się rozwija - mówił Kubica.

Olgierd KwiatkowskiReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL