Reklama

Reklama

F1: Włoch Antonio Giovinazzi kierowcą Saubera w przyszłym roku

Włoch Antonio Giovinazzi będzie w sezonie 2019 kierowcą Saubera - poinformował team Formuły 1. Wcześniej ten zespół zakontraktował na następny rok doświadczonego Fina Kimiego Raikkonena.


24-letni Giovinazzi w tym roku był rezerwowym kierowcą szwajcarskiej ekipy. Debiut w F1 ma już za sobą - w ubiegłym roku w dwóch wyścigach zastąpił kontuzjowanego Pascala Wehrleina.

"Jestem zadowolony, że pojadę bolidem Alfa Romeo Sauber F1 Team. Dla mnie jako Włocha to zaszczyt, że będę reprezentował markę, która jest ikoną motorsportu, i jednocześnie spełnienie moich marzeń" - powiedział Giovinazzi.

W tym zespole zastąpi Marcusa Ericssona, który pozostanie w nim, ale już w roli rezerwowego i ambasadora marki. W tym roku Szwed wywalczył jedynie sześć punktów i jest 18. w klasyfikacji mistrzostw świata.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama