Reklama

Reklama

F1. Valtteri Bottas z najlepszym czasem podczas pierwszego treningu przed GP Włoch

Mercedes potwierdził swoją dominację. Valtteri Bottas osiągnął najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Włoch, wyprzedzając swojego kolegę z zespołu Lewisa Hamiltona.

Tor Monza nazywany jest często "Świątynią szybkości". To miejsce wyjątkowe na wyścigowej mapie świata. Jeden z najstarszych torów będzie obchodził za dwa lata swoje stulecie. Na każdym kroku czuje się tu historię, tradycję i niezwykłą pasję sportu motorowego, a każdy wyścigowy weekend na tym torze to wyjątkowe przeżycie - pisze ekspert Interii Grzegorz Gac.

Mercedes już na początku weekendu z Formułą 1 rozgościł się we włoskiej "świątyni". Najlepszy czas na pierwszym treningu osiągnął Bottas (1:20.703), wyprzedzając o 0.245 sekundy Hamiltona i 0.797 sekundy Aleksandra Albona.

Reklama

O wielkim szczęściu może mówić próbujący nawiązać walkę z duetem z Mercedesa Max Verstappen, kierowca Red Bull Racing.

Holender wpadł w pościg, wypadł poza tor i uderzył w bandę, a nad Monzą zawisła czerwona flaga. Ostatecznie jednak jego samochód nie został poważnie uszkodzony, dzięki czemu Verstappen zdołał wydostać się ze żwiru i dojechać do alei serwisowej, a następnie powrócił na tor.

Słabo spisała się w swojej ojczyźnie borykająca się z ogromnymi problemami ekipa Ferrari. Charles Leclerc zanotował 11. czas, a Sebastian Vettel był dopiero 19. Lepiej od Niemca spisali się zespołowi koledzy Roberta Kubicy z Alfy Romeo - Antonio Giovinazzi (16.) oraz Kimi Raikkonen (17.).

Oficjalne wyniki 1. sesji treningowej przed GP Włoch:

TB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama