Reklama

Reklama

F1. Robert Kubica wspierał Macieja Gładysza podczas zawodów gokartowych

Niegdyś sam zaczynał wielką karierę za kierownicą gokarta, teraz wspiera swoich młodych rodaków w drodze na szczyt. Robert Kubica zjawił się w niedzielę na jednym z włoskich torów i oglądał zmagania Macieja Gładysza.

11-latek to jeden z największych talentów wśród młodych kierowców w naszym kraju. W ubiegłym roku zdobył mistrzostwo Polski w kategorii Mini Rok (9-13 lat).

W miniony weekend Polak toczył bój o zwycięstwo na włoskim torze Adria w ramach WSK Master Series. Jego wyścig śledził z wysokości trybun sam Kubica.

Ostatecznie, jak informuje Maciej Iwański z TVP Sport, Gładysz zakończył zmagania na siódmej pozycji, choć jeszcze na ostatnim okrążeniu był na czele stawki. Stracił jednak prowadzenie w wyniku zbyt agresywnego ataku jednego z rywali.

Reklama

Niepowodzenie na torze zrekompensowało mu jednak zapewne, choćby w małym stopniu, spotkanie z Kubicą i pamiątkowa fotografia. Kto wie, być może kiedyś to Gładysz będzie pozował do zdjęć ze swoimi kibicami.

Kubica został zauważony także przez organizatorów, którzy pochwalili się w mediach społecznościowych, że Polak zaszczycił ich swoją obecnością.

TB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama