Reklama

Reklama

F1. Paszport szczepionkowy sposobem na zawody z kibicami?

Paszporty szczepionkowe mają być sposobem na powrót do normalności w brytyjskim sporcie. Silverstone włączył się do akcji wsparcia szczepień oraz wykonywania testów na koronawirusa. Celem jest ponowne zapełnienie trybun kibicami.

Od początku pandemii koronawirusa sport szuka sposobów na radzenie sobie z kryzysem i powrót do normalności. Szczególnym brakiem, który doskwiera sportowcom i organizatorom, są puste trybuny. Podobnie sytuacja wygląda również w Formule 1.

Do poparcia wzmożonej akcji szczepień oraz wykonywania testów na koronawirusa włączyli się zarządcy toru Silverstone w Wielkiej Brytanii. Chcą, aby został wprowadzony tak zwany paszport szczepionkowy.

Tym samym świat Formuły 1 dołączył między innymi do Premier League, EFL i Wimbledonu, wysyłając wspólny list do premiera Borisa Johsona oraz opozycyjnych partyjnych przywódców.

Reklama

Powrót na stadiony tylko po uprzednim procesie weryfikacji

Zdaniem autorów listu zabiegi przed planowanym "odmrożeniem" sportu na Wyspach 17 maja, są niewystarczające. To nie sposób na poprawę sytuacji finansowej.

Stwierdzono, że ograniczenia frekwencji do 25 procent pojemności trybun nadal nie wpłyną na zażeganie kryzysu.

"Wszystkie nasze dyscypliny sportu mogą dostrzec korzyści, jakie daje proces certyfikacji COVID, w jak najszybszymi  bezpiecznym powrocie większej liczby kibiców. Wiemy, że nasze stadiony można w pełni wypełnić jedynie w procesie weryfikacji" - czytamy w liście.

Silverstone chce ponownie móc organizować zawody z kibicami. Grand Prix Wielkiej Brytanii zostało zaplanowane na 16-18 lipca. 29 sierpnia zgodnie z planem ma odbyć się MotoGP.

AB
Dowiedz się więcej na temat: F1 | Silverstone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje