Reklama

Reklama

F1. Nowy konkurent Kubicy. Ilott nowym kierowcą rezerwowym Alfy Romeo Racing Orlen

Callum Ilott został nowym kierowcą rezerwowym w zespole Alfa Romeo Racing Orlen. Tym samym dołącza do Roberta Kubicy, który także pełni tę funkcję. Nowy nabytek zespołu Polaka weźmie udział w piątkowym treningu przed GP Portugalii.

W ubiegłym roku Brytyjczyk z powodzeniem występował w Formule 2. W klasyfikacji końcowej zajął drugie miejsce. Lepszy był tylko Mick Schumacher, który został kierowcą wyścigowym zespołu Haas w F1.

Ilott był także rezerwowym kierowcą Ferrari. Za kierownicą bolidu Alfy Romeo zasiadał już natomiast w 2019 i 2020 roku podczas testów.

"Alfa Romeo Racing Orlen wita w swoich szeregach jedną ze wschodzących gwiazd sportów motorowych. Callum Ilott dołącza do ekipy jako drugi rezerwowy kierowca na sezon 2021. W akademii kierowców Ferrari zdobył reputację szybkiego i konsekwentnego zawodnika, który ciężko pracuje - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Reklama

Robert Kubica nie ogranicza się do F1

Brytyjczyk będzie zastępował Kubicę, gdy ten nie będzie dostępny z powodu innych zobowiązań. Przypomnijmy, że Polak w tym roku występuje w cyklu European Le Mans Series. Niedawno zespół Polaka wygrał wyścig w Barcelonie (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij).

Duet kierowców w zespole Alfy Romeo pełnią w tym sezonie Antonio Giovinazzi oraz Kimi Raikkonen.

TB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama