Reklama

Reklama

F1. Nowa gwiazda w zespole McLarena. Ugo Ugochukwu ma zaledwie 13 lat

McLaren ogłosił podpisanie umowy z zaledwie 13-letnim zawodnikiem. Ugo Ugochukwu został już kartingowym mistrzem Europy w swojej kategorii.

Umowa z McLarenem ma być ogromną szansą dla młodego talentu. Zaledwie 13-letni Amerykanin zasłużył na wyróżnienie w formie transferu dzięki swoim wynikom.

Ugo Ugochukwu to młody kierowca, który w swojej kategorii wiekowej sięgnął już po tytuł kartingowego mistrz Europy. Dzięki zespołowi McLarena chłopak może rozwijać się teraz sprawniej, zyskując szerokie wsparcie na sportowej ścieżce.

"Z zainteresowaniem obserwowaliśmy postępy Ugo, więc kiedy pojawiła się możliwość podpisania z nim umowy, bez wahania ruszyliśmy do przodu. Teraz skupimy się na zapewnieniu Ugo odpowiedniego wsparcia, gdy będzie tego potrzebował, aby pomóc mu w wykorzystaniu swojego potencjału" - powiedział Zak Brown - dyrektor generalny McLaren Racing.

Reklama

McLaren wspiera młodość

Zdaniem zespołu decyzja o wsparciu młodego talentu jest tylko potwierdzeniem polityki pokładania dużych nadziei w rozwój kierowców na wczesnym etapie oraz odejściem od formalnego programu i dojrzenia do bardziej dostosowanych postaw.

"Jestem zaszczycony, że tak wcześnie w mojej karierze podpisałem kontrakt z tak kultowym zespołem jak McLaren Racing. To jest fantastyczne i jest to coś, o czym marzy każdy młody kierowca. Obecnie koncentruję się na rozwoju jako kierowca i kierowca wyścigowy, więc mając McLarena u boku, może mi to pomóc w realizacji celu na torze i poza nim" - powiedział 13-latek.

A

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje