Reklama

Reklama

F1. Mercedes prezentuje czarne bolidy. Chcą walczyć z rasizmem

Formuła 1 zapoczątkowała kampanię, dzięki której chce zwrócić uwagę na problem rasizmu i dyskryminacji. Na brak różnorodności w sporcie motorowym wskazał Lewis Hamilton. Mercedes idzie o krok dalej i prezentuje nowe malowanie bolidów. - W tym sezonie będziemy się ściągać na czarno – napisano na oficjalnej stronie zespołu.

Już wkrótce Formuła 1 powróci na tor, rozpoczynając sezon 2020. Pierwszy wyścig na Red Bull Ring w Austrii odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Reklama

Wydarzenie ma odbywać się w wyjątkowej oprawie i wcale nie chodzi o obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Na samochodach oraz w otoczeniu toru mają zostać rozlokowane tęczowe elementy, które zdaniem pomysłodawców akcji #WeRaceAsOne stanowią o jedności.

Akcja ma wskazać głownie na problem dyskryminacji rasowej, o którym głośno wypowiadał się między innymi Lewis Hamilton. Brytyjski kierowca wyścigowy przyznał niedawno, że chciałby, aby sport motorowy przyciągał więcej czarnoskórych.

Kontynuacją i jednocześnie kolejnym spójnym ruchem jest prezentacja nowego malowania bolidów w zespole Mercedesa. W poniedziałek zaprezentowano kolorystykę pojazdów.

Dowiedz się więcej na temat: F1 | Lewis Hamilton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama