Reklama

Reklama

F1. Lekarze są w stanie postawić ryzykowny krok w walce o zdrowie Schumachera

Od czasu koszmarnego wypadku na nartach Michael Schumacher nie odzyskał sprawności, a aktualnym stanem jego zdrowia wielokrotnie interesowały się media. Na jaw wychodziły raz lepsze, raz gorsze informacje, ale tym razem spekulacje dotyczą szans na przynajmniej częściowe odzyskanie zdrowia przez legendarnego kierowcę F1.

Od blisko sześciu lat Michael Schumacher przebywa w domu, gdzie został przetransportowany ze szpitala po leczeniu skutków wypadku na nartach we francuskich Alpach w 2013 roku. Jego stan zdrowia wiele razy był przedmiotem zainteresowania mediów, ale w informacjach często pojawiał się wątek, że rodzina niechętnie zdradza, co aktualnie dzieje się z byłym kierowcą F1.

Jeszcze pod koniec stycznia pisaliśmy, że zdaniem neurochirurga u Schumachera mamy do czynienia z "bardzo zmienioną, zepsutą i pogarszającą się strukturą organiczną, muskularną i szkieletową". Mimo wszystko dawny menedżer sportowca Willi Weber wciąż ma nadzieję na polepszenie się stanu zdrowia siedmiokrotnego mistrza świata.

Reklama

W ostatnich tygodniach lekarze ujawnili, że Schumachera czeka operacja, dzięki której legendzie F1 być może uda się przywrócić zdolności motoryczne.

Zdaniem specjalisty zajmującego się leczeniem komórkami macierzystymi, lekarze są w stanie zregenerować cały układ nerwowy niemieckiego kierowcy.

"Głównym krokiem będzie pobranie naczyń krwionośnych z jego serca, które następnie zostaną przeniesione do jego mózgu. Nie będę ukrywał, że to ryzykowna operacja" - wyznał Phillippe Menasch.

Data skomplikowanego zabiegu nie jest znana. Nadzieja tkwi jednak w tym, że przez kilka lat medycyna poczyniła postępy. Według lekarzy jest to operacja, której skutków nie jest się w stanie przewidzieć.

51-latek według włoskich mediów jest przytomny i świadomy swojej sytuacji. Nie ma jednak zdolności do wykonywania ruchów, więc jego codzienność jest uzależniona od pomocy rodziny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje