Reklama

Reklama

F1. Karun Chandhok nie mógł wejść do restauracji z powodu koloru skóry

Indyjski były kierowca Formuły 1 przyznał, że niedawno odmówiono mu wejścia do restauracji z powodu koloru skóry. Karun Chandhok twierdzi, że należy skuteczniej pochylić się nad walką z rasizmem.

Karun Chandhok startował w Formule 1 w latach 2009-2010. Do dzisiaj indyjski kierowca jest jednak kojarzony z tym światem. Aktualnie pracuje bowiem jako ekspert w brytyjskiej telewizji i zajmuje się komentowaniem bieżących wydarzeń na torach F1.

Niedawno Chandhok przyznał się w mediach społecznościowych, że nie został wpuszczony do restauracji z powodu koloru skóry. Teraz w wywiadzie unika powrotu do tamtych zdarzeń, ale apeluje o zwiększenie działań na rzecz zapobiegania rasizmowi.

"Nie jestem zbyt zainteresowany rozmową o przeszłości. Kluczem jest rozmowa o przyszłości. Musimy zrozumieć i dowieść, dlaczego więcej osób z innych krajów nie było w stanie zaangażować się w Formułę 1. Formuła 1 oraz Lewis Hamilton już podjęli się zadania poprawy różnorodności w tym sporcie" - powiedział 37-latek, cytowany przez Sportstar.com.

Reklama

Formuła 1 zdominowana przez białych

"Historycznie jest to sport, w którym ponad 90% zaangażowanych osób było białych, dlatego jako jedna z nielicznych osób wywodzących się z mniejszości etnicznej, jestem bardzo zachęcony, aby zobaczyć, że F1 jest sportem dla wszystkich, a zespoły jako uczestnicy podejmują kroki, aby zbudować równowagę" - dodał jeszcze Chandhok.

37-altek był drugim kierowcą z Indii w historii Formuły 1. W 2010 roku reprezentował barwy Hiszpania Racing F1 Team, zaś w 2011 roku pełnił funkcję kierowcy rezerwowego w zespole Team Lotus.

A


Dowiedz się więcej na temat: F1 | Karun Chandhok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje