Reklama

Reklama

F1. George Russell: Williams będzie znacznie lepszy w 2020 roku

To był koszmarny sezon Formuły 1 dla ekipy Williamsa, co boleśnie odczuł na własnej skórze m.in. Robert Kubica. Nasz kierowca opuścił angielski zespół, a jego były partner z ekipy - George Russell zapewnia, że w nowym sezonie team będzie "znacznie lepszy".

Williams nie potrafił uporać się z problemami jeszcze przed rozpoczęciem minionego sezonu. Stracił bezcenny czas i później, mimo licznych zapewnień szefów ekipy, nie był w stanie zmniejszyć dystansu do rywali.

Robert Kubica i George Russell byli bez szans w rywalizacji z innymi i przez cały sezon stanowili jedynie tło w walce o punkty. Williams zakończył sezon z zaledwie jednym "oczkiem" na koncie, które udało się zdobyć Kubicy podczas lipcowego Grand Prix Niemiec.

Polak szybko postawił sprawę jasno, że odchodzi po zakończeniu sezonu, a jego relacje z szefostwem ekipy były coraz gorsze. Już do końca sezonu Williamsowi nie udało się doczekać choćby światełka w tunelu, ale przed nowym z ekipy z Grove dochodzą kolejne zapewnienia, że teraz będzie lepiej.

Reklama

- Musieliśmy przyjrzeć się podstawowej konstrukcji bolidu. Niektóre rzeczy z gruntu były złe - tłumaczył Russell.

- Coś było nie tak z aerodynamiką. Siła docisku nie była stała, a zdarzały się również chwile w 2018 roku, gdy Lance (Stroll - red.) i Siergiej (Sirotkin - red.) rozbili się z niewiadomych powodów - przypomniał Russell.

- Musieliśmy zacząć od zera, jeśli chodzi o docisk, ale teraz jesteśmy na dobrej drodze - zapewnił.

Brytyjski kierowca zdradził, że długo nie udawało się dokonać postępu w tunelu aerodynamicznym, ale w ostatnim czasie widać pozytywne sygnały.

- Będziemy znacznie lepsi w 2020 roku - zapewnił, ale jednocześnie ostudził emocje.

Williams liczy na postęp, który pozwoli osiągnąć szybsze tempo na torze, ale Russell zdaje sobie sprawę z tego, że konkurencja nie śpi. - Liczę na to, że będziemy częściej nawiązywać walkę z innymi, ale realistycznie oceniając, trzeba przyznać, że czeka nas kolejny trudny sezon - powiedział brytyjski kierowca.

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama