DTM. Robert Kubica zajął 15. miejsce w ostatnim wyścigu sezonu 2020

Rene Rast wygrał ostatni wyścig DTM sezonu 2020 i został mistrzem tej serii wyścigowej! Robert Kubica ukończył wyścig na 15. miejscu. To było smutne pożegnanie Polaka z sezonem, a być może z całą serią DTM.

To nie był dobry wyścig Roberta Kubicy. Polak przystępował do niego z 13. pola startowego, ale w trakcie wyścigu spadł o dwie pozycje i zajął ostatecznie przedostatnie miejsce. Kubica wyprzedził jedynie Lucasa Aurera, który jako jedyny stracił do zwycięzcy ponad okrążenie.

Zwycięzcą ostatniego wyścigu w tym sezonie został Rene Rast, który triumfował też w całej serii. Drugi był Szwajcar Nico Mueller ze stratą 10,199 s, a trzeci Brytyjczyk Jamie Green (obaj Audi RS 5 DTM) - strata 13,409 s.

Rast zdobył tytuł po raz trzeci, wcześniej triumfował w 2017 i 2019, a w 2018 był wicemistrzem serii DTM.

W ostatnim wyścigu sezonu Rast, który ruszał z pierwszego pola, na starcie trochę zaspał i dał się wyprzedzić Rodakowi Mike Rockenfellerowi (Audi). Jednak po kilku okrążeniach sytuacja wróciła do normy, a lider cyklu objął pozycję lidera. Utrzymał ją do 18. okrążenia, gdy zjechał do pit-stopu na zmianę opon. Na tor wrócił jako drugi - prowadził Mueller - Rast miał do niego około 4 sekund straty.

Jednak w ostatnią niedzielę sezonu obrońca tytułu był w wyśmienitej dyspozycji, po kilku okrążeniach dogonił rywala, bez problemów go wyprzedził i później samotnie jechał do mety. Jego przewaga rosła z minuty na minutę, pod koniec wyniosła ponad 10 sekund. To najlepiej świadczy o przewadze, jaką w tym wyścigu miał Rast.

Kubica zaczął nieźle, ruszając z 13 pozycji, szybko awansował na 11. Później przez moment był nawet 10. ale gdy na 15 okrążeniu zameldował się w pit stopie po nowe opony, na tor wrócił jako ostatni. Do końca wyścigu już nie udało mu się zwiększyć tempa, a na 15. pozycję awansował po tym, gdy Austriak Lucas Auer (BMW) musiał z powodu problemów technicznych po raz drugi zjechać do serwisu.

Sezon DTM zakończył się po 18 wyścigach. Kubica zdobył w nich 20 pkt i ostatecznie zajął w cyklu 15. lokatę, ex-aequo ze Szwajcarem Fabio Schererem (Audi).

W sezonie 2021 cykl DTM ma być nadal kontynuowany, ale obecne samochody BMW i Audi DTM zastąpią auta w specyfikacji GT3.