Reklama

Reklama

Button: Schumacher wcale nie jest za stary

"Moim zdaniem jest pięć, sześć zespołów, które będą liczyć się w walce o najwyższe lokaty" - powiedział obrońca mistrzowskiego tytułu Jenson Button tuż przed startem nowego sezonu Formuły 1.

Button sięgnął po tytuł mistrza świata w bolidzie Brawn GP. Teraz Brytyjczyk zasiądzie za kierownicą McLarena. "Zmiany jakie wprowadzono do Formuły 1 sprawiły, że tak naprawdę trudno ocenić, który zespół dysponuje najszybszym bolidem" - stwierdził Button. Nowościami wprowadzonymi do rywalizacji są m.in. zakaz tankowania podczas wyścigów i inna punktacja. "Mam nadzieję, że dzięki temu Formuła 1 będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla kibiców" - podkreślił Button.

Atrakcyjność F1 powinien podnieść powrót na tor siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera. "To wspaniała informacja dla tego sportu. Wiele osób sądzi, że Schumacher jest już za stary (Niemiec ma 41 lat - przyp. red). Ja tak nie uważam. Mam 30 lat i nie wyobrażam sobie życia bez wyścigów. Myślę, że Michaelowi trudno było znaleźć równie ekscytujące zajęcie i dlatego zdecydował się na powrót. Teraz na torze rywalizować będzie czterech mistrzów świata (Button, Hamilton, Schumacher i Alonso - przyp. red). To, a także zmiany wprowadzone do F1 powinny sprawić, że będzie to emocjonujący sezon" - zakończył Button, który został laureatem nagrody Laureus w kategorii "niespodzianka roku".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama