KAA Gent - Athletic Club Omonia Nicosia 0-2 (0-1). 4. kolejka UEF-y Liga Europy - Kwal.

18 sierpnia odbył się mecz 4. kolejki UEF-y Liga Europy - Kwal. pomiędzy drużynami KAA Gent i Omoni Nicosia. Starcie zakończyło się zwycięstwem Omoni Nicosia 2-0.

18 sierpnia  odbył się mecz  4. kolejki  UEF-y Liga Europy - Kwal. pomiędzy drużynami KAA Gent  i Omoni Nicosia. Starcie zakończyło się zwycięstwem Omoni Nicosia 2-0.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Christos Charalampous wywołał eksplozję radości wśród kibiców Omoni Nicosia , zdobywając bramkę w 19. minucie spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Omoni Nicosia.

Drugą połowę jedenastka KAA Gent rozpoczęła w zmienionym składzie, za N. Fortunę wszedł V. Odjidja-Ofoe. W 59. minucie sędzia ukarał kartką Christosa Charalampousa, piłkarza Omoni Nicosia.

W 62. minucie J. Hauge został zmieniony przez L. Depoitre'a. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Omonia Nicosia: N. Mileticowi w 62. i A. Kakoullisowi w 68. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Omoni Nicosia w 76. minucie spotkania, gdy B. Barker strzelił drugiego gola. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką J. Torunarighę z KAA Gent, a w 84. minucie Fabiana z drużyny przeciwnej.

W 80. minucie A. Castro-Montes został zmieniony przez J. Okumu, a za J. Torunarighę wszedł na boisko B. Godeau, co miało wzmocnić jedenastkę KAA Gent. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając A. Kakoullisa na T. Matavza. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Przewaga zespołu KAA Gent w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze KAA Gent dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.