Helsingin Jalkapalloklubi - Silkeborg Idraetsforening 1-0 (0-0). 4. kolejka UEF-y Liga Europy - Kwal.

18 sierpnia na Telia 5G -areena odbył się pojedynek 4. kolejki UEF-y Liga Europy - Kwal. pomiędzy drużynami HJK Helsinki i Silkeborg IF. Mecz zakończył się zwycięstwem HJK Helsinki 1-0.

18 sierpnia  na Telia 5G -areena odbył się pojedynek  4. kolejki  UEF-y Liga Europy - Kwal. pomiędzy drużynami HJK Helsinki  i Silkeborg IF. Mecz zakończył się zwycięstwem HJK Helsinki 1-0.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał A. Calisir z Silkeborg IF. Była to 28. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 61. minucie żółtą kartką został ukarany T. Salquist, piłkarz Silkeborg IF. W 63. minucie A. Tanaka został zastąpiony przez P. Hetemaja.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał A. Calisir z Silkeborg IF i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 28. minucie. W 71. minucie S. Jorgensen został zmieniony przez S. Tengstedta, a za S. Thordarsona wszedł na boisko J. Felix, co miało wzmocnić zespół Silkeborg IF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając S. Hostikkę na B. Radulovica oraz S. Vaananena na N. Boujellaba.

Jedyną bramkę meczu dla HJK Helsinki zdobył D. Browne w 80. minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom HJK Helsinki: B. Radulovicowi w 82. minucie i M. Tenhowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

W 85. minucie A. Klynge został zmieniony przez M. Kaalunda, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu za M. Brinka wszedł na boisko P. Mattsson, co miało wzmocnić drużynę Silkeborg IF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając M. Abubakariego na A. Olusanyę.

Wyjątkowa nieporadność napastników Silkeborg IF była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zespół HJK Helsinki zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Silkeborg IF, natomiast piłkarzom HJK Helsinki przyznał dwie żółte.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.