Ferencvarosi Torna Club - Shamrock Rovers Football Club 4-0 (2-0). 4. kolejka UEF-y Liga Europy - Kwal.

18 sierpnia odbyło się spotkanie 4. kolejki UEF-y Liga Europy - Kwal. pomiędzy drużynami Ferencvarosu i Shamrock Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ferencvarosu 4-0.

18 sierpnia  odbyło się spotkanie  4. kolejki  UEF-y Liga Europy - Kwal. pomiędzy drużynami Ferencvarosu  i Shamrock Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ferencvarosu 4-0.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. C. Auzqui wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ferencvarosu , zdobywając bramkę w 13. minucie pojedynku.

W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką S. Hoare'a z Shamrock Rovers, a w 27. minucie C. Auzquiego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ferencvarosu w 34. minucie spotkania, gdy A. Traore strzelił drugiego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę M. Knoesterowi, zawodnikowi Ferencvarosu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie A. Traore ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 3-0.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę obejrzał L. Grace z Shamrock Rovers. W 60. minucie R. Gaffney został zastąpiony przez R. Towella. Między 60. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ferencvarosu: C. Auzqui, R. Mmaee, M. Besic, L. Paszka, A. Traore, na ich miejsce weszli: Marquinhos, F. Boli, B. Vecsei, E. Civic, X. Mercier. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce S. Kavanagha, S. Gannona, D. Wattsa, A. Greene'a zajęli: J. Byrne, N. Farrugia, J. Ferizaj, G. Tetteh.

W 72. minucie arbiter przyznał kartkę N. Farrugii z zespołu Shamrock Rovers.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej trzeciej minucie meczu na listę strzelców wpisał się E. Civic.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Drużyna Ferencvarosu zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Piłkarze Ferencvarosu otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.