Austria Wiedeń - Fenerbahçe Stambuł 0-2 (0-1). 4. kolejka UEF-y Liga Europy - Kwal.

W pojedynku 4. kolejki UEF-y Liga Europy - Kwal., który rozegrany został 18 sierpnia, zespół Austrii Wiedeń przegrał z Fenerbahce 0-2 (0-1).

W  pojedynku 4. kolejki  UEF-y Liga Europy - Kwal., który rozegrany został 18 sierpnia, zespół Austrii Wiedeń przegrał  z Fenerbahce  0-2 (0-1).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się J. King.

W 23. minucie za F. Wustingera wszedł H. Tabakovic. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał E. Alioskiemu z Fenerbahce. Była to 31. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fenerbahce.

Między 46. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fenerbahce: J. King, M. Crespo, M. Lemos, E. Alioski, I. Yuksek, na ich miejsce weszli: Lincoln, M. Zajc, Gustavo Henrique, F. Novak, W. Arao. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce M. Huskovica, D. Fitza zajęli: A. Jukic, C. Keles. W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Galvao z Austrii Wiedeń, a w 73. minucie I. Yukseka z drużyny przeciwnej.

W 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Lucas Galvao osłabiając drużynę Austrii Wiedeń. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 50. minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Austrii Wiedeń doszło do zmiany. J. Handl wszedł za H. Tabakovica.

Zespół Austrii Wiedeń ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Fenerbahce, zdobywając kolejną bramkę. W 89. minucie trafił S. Dursun.

W doliczonej pierwszej minucie starcia arbiter ukarał żółtą kartką C. Fruchtla, zawodnika Austrii Wiedeń. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Piłkarze Austrii Wiedeń dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Austrii Wiedeń wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Fenerbahce w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.