Apollon Limassol FC - Olympiakos Pireus 1-1 (1-1). 4. kolejka UEF-y Liga Europy - Kwal.

W pojedynku 4. kolejki UEF-y Liga Europy - Kwal., który rozegrany został 18 sierpnia, drużyna Apollonu Limassol zremisowała z Olympiakosem Pireus 1-1 (1-1).

W  pojedynku 4. kolejki  UEF-y Liga Europy - Kwal., który rozegrany został 18 sierpnia, drużyna Apollonu Limassol zremisowała  z Olympiakosem Pireus  1-1 (1-1).

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Apollonu Limassol nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się R. Janga.

Zawodnicy Olympiakosu Pireus nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie wynik ustalił I. Hwang.

W 45. minucie w zespole Apollonu Limassol doszło do zmiany. H. Ongenda wszedł za Vá. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 60. minucie za C. Kyriakou wszedł E. Ba. Od 60 minuty boisko opuścili zawodnicy Olympiakosu Pireus: I. Hwang, Y. El Arabi, P. Zinckernagel, L. Ranđelović, P. Kunde, na ich miejsce weszli: Aboubacar Camara, A. Hassan, K. de la Fuente, M. Vrousai, A. Bouchalakis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce R. Jangi, N. Diguinego zajęli: I. Shahar, E. Henty.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Olympiakos Pireus: A. Hassanowi w 82. minucie i K. de la Fuente'owi w ósmej minucie doliczonego czasu starcia. W drugiej połowie nie padły gole.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Apollonu Limassol żadną kartką, natomiast zawodnikom Olympiakosu Pireus przyznał dwie żółte.

Drużyna Apollonu Limassol wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Olympiakosu Pireus w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.