Polska U17 - Bułgaria U17 1-1 (0-0). 3. kolejka Mistrzostw Europy U17

22 maja na UNKNOWN-2806 odbył się mecz 3. kolejki Mistrzostw Europy U17 pomiędzy drużynami Polskiej U17 i Bułgarii U17. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

22 maja  na UNKNOWN-2806 odbył się mecz  3. kolejki  Mistrzostw Europy U17 pomiędzy drużynami Polskiej U17  i Bułgarii U17. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Polskiej U17.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie sędzia pokazał kartkę A. Mitkovowi, reprezentantowi Bułgarii U17.

Drugą połowę jedenastka Bułgarii U17 rozpoczęła w zmienionym składzie, za S. Vassileva, S. Vassileva weszli N. Hadzha, R. Bozhinov. Także drużyna Polskiej U17 rozpoczęła w zmienionym składzie, za M. Kalembę wszedł D. Tkacz.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Polskiej U17 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania bramkę zdobył O. Sławiński.

W 57. minucie K. Masiak został zmieniony przez K. Smiglewskiego. Między 57. a 82. minutą, boisko opuścili reprezentanty Polskiej U17: K. Terlecki, K. Smiglewski, na ich miejsce weszli: J. Lewicki, S. Doba. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce A. Aleksandrova, P. Kireva zajęli: S. Traykov, A. Petrov. Między 58. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Polskiej U17 i jedną drużynie przeciwnej.

Reprezentacja Bułgarii U17 wyrównała wynik meczu. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się S. Traykov.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Polskiej U17 doszło do zmiany. M. Wojcik wszedł za D. Drachala. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Przewaga reprezentacji Bułgarii U17 w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Polskiej U17 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Bułgarii U17 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.