Francja U17 - Polska U17 6-1 (4-0). 1. kolejka Mistrzostw Europy U17

W meczu 1. kolejki Mistrzostw Europy U17, który rozegrany został 16 maja, drużyna Francji U17 wysoko wygrała z Polską U17 6-1 (4-0).

W  meczu 1. kolejki  Mistrzostw Europy U17, który rozegrany został 16 maja, drużyna Francji U17 wysoko wygrała  z Polską U17  6-1 (4-0).

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Francji U17.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Francji U17 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie D. Doué dał prowadzenie swojej jedenastce z karnego.

W 14. minucie sędzia przyznał kartkę J. Staniszewskiemu z Polskiej U17.

W 15. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył D. Doué z Francji U17.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Francji U17 w 27. minucie spotkania, gdy A. Gueguin strzelił trzeciego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę M. Sarrowi, piłkarzowi Francji U17.

Z. Diallo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Francji U17, zdobywając kolejną bramkę w 40. minucie starcia. W 45. minucie J. Lewicki został zastąpiony przez M. Tudruja.

W tej samej minucie w drużynie Polskiej U17 doszło do zmiany. D. Drachal wszedł za J. Lewickiego.

W 58. minucie boisko opuścili piłkarze Francji U17: M. Tel, W. Emery, A. Kabamba, a na ich miejsce weszli Z. Diallo, A. Gueguin, T. Saettel.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie wynik na 5-0 podwyższył M. Tel.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Polskiej U17 doszło do zmiany. S. Doba wszedł za O. Sławińskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Francji U17 w 66. minucie spotkania, gdy N. Byar strzelił szóstego gola. W 67. minucie D. Doué został zmieniony przez A. Aikiego, co miało wzmocnić jedenastkę Francji U17. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając B. Tomaszewskiego na P. Rychlika.

Piłkarze Polskiej U17 szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie gola pocieszenia strzelił D. Drachal.

W 76. minucie N. Byar został zmieniony przez E. Zidanego, co miało wzmocnić reprezentację Francji U17. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając D. Tkacza na K. Masiaka. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 6-1.

Drużyna Francji U17 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 16 celnych strzałów.

Reprezentanty obu drużyn dostały po jednej żółtej kartce.

Obie reprezentacje wymieniły po pięciu zawodników.