Anglia - Austria 1-0 (1-0). Mistrzostwa Europy (K)

W pojedynku Mistrzostw Europy (K), który rozegrany został 6 lipca, reprezentacja Anglii zwyciężyła z Austrią 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Old Trafford w Manchesterze.

W  pojedynku  Mistrzostw Europy (K), który rozegrany został 6 lipca, reprezentacja Anglii zwyciężyła  z Austrią  1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Old Trafford w Manchesterze.

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Anglii wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Anglii zdobył Bethany Mead w 16. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Francesca Kirby.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Anglii.

W 59. minucie za Katharinę Naschenwenga wszedł Julia Hickelsberger-Fuller. Chwilę później trener Anglii postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Francescę Kirbego. Na boisko wszedł Ella Toone, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 64. minucie Bethany Mead został zmieniony przez Chloe Kelly, a za Ellen White wszedł na boisko Alessia Russo, co miało wzmocnić jedenastkę Anglii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vikiego Schnaderbecka na Marinę Georgievę w 77. minucie oraz Laurę Feiersinger na Marie Hobinger w tej samej minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Reprezentacja Anglii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.