Futbol Club Barcelona (W) - Olympique Lyonnais (W) 1-3 (1-3). Liga Mistrzyń (K)

21 maja odbyło się spotkanie Ligi Mistrzyń (K) pomiędzy drużynami FC Barcelona (K) i Olympique' Lyon (K). Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olympique' Lyon (K) 3-1.

21 maja  odbyło się spotkanie   Ligi Mistrzyń (K) pomiędzy drużynami FC Barcelona (K)  i Olympique' Lyon (K). Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olympique' Lyon (K) 3-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Olympique' Lyon (K) wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympique' Lyon (K) w szóstej minucie spotkania, gdy A. Henry zdobył pierwszą bramkę.

W 14. minucie w zespole Olympique' Lyon (K) doszło do zmiany. K. Buchanan wszedł za E. Carpentera.

Drużyna FC Barcelona (K) ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Olympique' Lyon (K), strzelając kolejnego gola. W 23. minucie wynik na 0-2 podwyższył A. Hegerberg.

W 33. minucie kartkę otrzymał M. León z jedenastki FC Barcelona (K).

C. Macário wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympique' Lyon (K), zdobywając kolejną bramkę w 34. minucie meczu.

Piłkarze FC Barcelona (K) szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 41. minucie bramkę pocieszenia zdobył A. Putellas.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką A. Hegerberga, zawodnika Olympique' Lyon (K). W 45. minucie za J. Hermosę wszedł A. Oshoala. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Między 59. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Barcelona (K): M. Torrejón, M. Caldentey, F. Rolfö, na ich miejsce weszli: A. Crnogorčević, L. Martens, C. Pina. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce M. Malarda, D. Cascarina, G. Mbocka zajęli: E. Le Sommer, P. Morroni, J. Cayman. Od 64. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Olympique' Lyon (K) i jedną drużynie przeciwnej.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Olympique' Lyon (K). Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy FC Barcelona (K) dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.