Sportklub Puntigamer Sturm Graz - Dynamo Kijów 1-2 (1-0,1-0). 3. kolejka Ligi Mistrzów - Kwal.

W starciu 3. kolejki Ligi Mistrzów - Kwal., które rozegrane zostało 9 sierpnia, drużyna Sturmu Graz przegrała po dogrywce z Dynamem Kijów 1-2 (1-0,1-0).

W  starciu 3. kolejki  Ligi Mistrzów - Kwal., które rozegrane zostało 9 sierpnia, drużyna Sturmu Graz przegrała  po dogrywce z Dynamem Kijów  1-2 (1-0,1-0).

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Dynama Kijów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał J. Stankovic ze Sturmu Graz. Była to 11. minuta spotkania.

Nagle piłkarze Sturmu Graz nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie bramkę zdobył R. Hojlund.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sturmu Graz.

W 71. minucie V. Dubinchak zastąpił K. Vivcharenka. Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Dynama Kijów: Tomasz Kędziora, A. Besedin, V. Shepelev, na ich miejsce weszli: O. Karavaev, V. Vanat, D. Garmash. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce R. Hojlunda, T. Horvata zajęli: I. Ljubic, C. Lang.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry żółtymi kartkami zostali ukarani M. Sarkaria, J. Gazibegovic ze Sturmu Graz i S. Sydorchuk z zespołu Dynama Kijów. W drugiej połowie nie padły bramki.

Po rozpoczęciu dogrywki arbiter pokazał żółtą kartkę D. Garmashowi z drużyny Dynama Kijów.

Zespół Dynama Kijów nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 97. minucie na listę strzelców wpisał się K. Vivcharenko.

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki żółtą kartką został ukarany O. Karavaev, zawodnik Dynama Kijów. W doliczonej pierwszej minucie dogrywki czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał M. Sarkaria ze Sturmu Graz i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację minus dwie minuty później, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: V. Vanatowi i G. Wuthrichowi.

W 111. minucie sędzia ukarał żółtą kartką A. Prassa, piłkarza Sturmu Graz.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Dynama Kijów przyniosły efekt bramkowy. W 112. minucie V. Tsygankov dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W piątej minucie przed zakończnieniem dogrywki w drużynie Sturmu Graz doszło do zmiany. M. Wels wszedł za A. Prassa. Od 116. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Dynama Kijów i jedną drużynie przeciwnej. Dogrywkę wygrał zespół Dynama Kijów który strzelił dwa gole.

Przewaga drużyny Dynama Kijów w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Sturmu Graz, a piłkarzom Dynama Kijów przyznał sześć żółtych.

Drużyna Sturmu Graz dokonała sześciu zmian. Natomiast zespół Dynama Kijów dokonał pięciu zmian.