Rangers Football Club - Royal Union Saint-Gilloise 3-0 (1-0). 3. kolejka Ligi Mistrzów - Kwal.

W spotkaniu 3. kolejki Ligi Mistrzów - Kwal., które rozegrane zostało 9 sierpnia, zespół Rangersa wygrał z Unionem Saint-Gilloise 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Ibrox Stadium w Glasgow.

W  spotkaniu 3. kolejki  Ligi Mistrzów - Kwal., które rozegrane zostało 9 sierpnia, zespół Rangersa wygrał  z Unionem Saint-Gilloise  3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Ibrox Stadium w Glasgow.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką J. Sandsa z Rangersa, a w 39. minucie R. Sykesa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rangersa w 45. minucie spotkania, gdy J. Tavernier strzelił z karnego pierwszego gola. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 45. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: A. Colakowi i A. Morisowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rangersa.

W 55. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę S. Adingrze, piłkarzowi Unionu Saint-Gilloise.

Zespół Unionu Saint-Gilloise ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Rangersa, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie wynik na 2-0 podwyższył A. Colak.

W 64. minucie S. Arfield został zastąpiony przez R. Matondę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu żółtymi kartkami zostali ukarani T. Lawrence z Rangersa oraz J. Amani z zespołu Unionu Saint-Gilloise. W 76. minucie w drużynie Unionu Saint-Gilloise doszło do zmiany. G. Francois wszedł za B. Nieuwkoopa.

M. Tillman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rangersa, strzelając kolejnego gola w 78. minucie starcia. Między 79. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Rangersa: J. Sands, A. Colak, T. Lawrence, na ich miejsce weszli: B. Davies, A. Morelos, G. Kamara. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce R. Sykesa, S. Lynena zajęli: D. Ayensa, C. Puertas.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę B. Barisicowi z zespołu Rangersa. J. Amani z Unionu Saint-Gilloise w piątej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 75. minucie. W piątej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał L. Lapoussin, zawodnik Unionu Saint-Gilloise.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Drużyna Rangersa była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze Unionu Saint-Gilloise dostali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół Rangersa w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Unionu Saint-Gilloise w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.