PSV Eindhoven - AS Monaco 3-2 (1-0,2-2). 3. kolejka Ligi Mistrzów - Kwal.

9 sierpnia na Philips Stadion odbył się mecz 3. kolejki Ligi Mistrzów - Kwal. pomiędzy drużynami PSV Eindhoven i AS Monaco. Po dogryce pojedynek zakończył się zwycięstwem PSV Eindhoven 3-2.

9 sierpnia  na Philips Stadion odbył się mecz  3. kolejki  Ligi Mistrzów - Kwal. pomiędzy drużynami PSV Eindhoven  i AS Monaco. Po dogryce pojedynek zakończył się zwycięstwem PSV Eindhoven 3-2.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna AS Monaco wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartką został ukarany Guus Til, piłkarz PSV Eindhoven.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PSV Eindhoven w 21. minucie spotkania, gdy Joey Veerman zdobył pierwszą bramkę. W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ibrahima Sangare'a z PSV Eindhoven, a w 35. minucie Aleksandra Golovina z drużyny przeciwnej.

W 45. minucie Kevin Volland został zastąpiony przez Breela Embolę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PSV Eindhoven.

W 53. minucie boisko opuścili zawodnicy AS Monaco: Caio Henrique, Krepin Diatta, a na ich miejsce weszli Ismail Jakobs, Aleksandr Golovin.

Zespół AS Monaco otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Guillermo Maripan.

W 65. minucie Ismael Saibari został zmieniony przez Andre'a Ramalhę, a za Guusa Tila wszedł na boisko Erick Gutierrez, co miało wzmocnić jedenastkę PSV Eindhoven. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Takumiego Minaminę na Gelsona Martinsa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę AS Monaco przyniosły efekt bramkowy. W 70. minucie Wissam Ben Yedder dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vandersona z AS Monaco, a w 85. minucie Armanda Obispa z drużyny przeciwnej.

Jedenastka PSV Eindhoven wyrównała wynik meczu. W 89. minucie gola wyrównującego strzelił Erick Gutierrez.

W tej samej minucie kartkę dostał Eliot Matazo z drużyny AS Monaco.

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w jedenastce AS Monaco doszło do zmiany. Jean Lucas wszedł za Eliota Mataza. W 107. minucie w drużynie PSV Eindhoven doszło do zmiany. Jarrad Branthwaite wszedł za Joeya Veermana.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po rozpoczęciu drugiej części dogrywki wynik ustalił Luuk de Jong.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 120. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Andre'owi Ramalhi i Guillermowi Maripanowi. Dogrywkę wygrała drużyna PSV Eindhoven która zdobyła jedną bramkę.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy PSV Eindhoven. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy AS Monaco obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po sześciu zawodników.