Lech Poznań - Karabach Agdam 1-0 (1-0). 1. kolejka Ligi Mistrzów - Kwal.

W starciu 1. kolejki Ligi Mistrzów - Kwal., które rozegrane zostało 5 lipca, drużyna Lech Poznania zwyciężyła z Karabachem Agdam 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Na boisku zobaczyliśmy siedmiu Polaków: Michała Skórasia, Radosława Murawskiego, Filipa Bednarka, Alana Czerwińskiego, Maksymiliana Pingota, Artura Sobiecha, Filipa Szymczaka z Lech Poznania.

W  starciu 1. kolejki  Ligi Mistrzów - Kwal., które rozegrane zostało 5 lipca, drużyna Lech Poznania zwyciężyła  z Karabachem Agdam  1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Na boisku zobaczyliśmy siedmiu Polaków: Michała Skórasia, Radosława Murawskiego, Filipa Bednarka, Alana Czerwińskiego, Maksymiliana Pingota, Artura Sobiecha, Filipa Szymczaka z Lech Poznania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Lech Poznania.

Już w pierwszych minutach drużyna Karabachu Agdam próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Richardowi Almeidzie z Karabachu Agdam. Była to 36. minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu dla Lech Poznania zdobył Mikael Ishak w 41. minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Joel Pereira.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lech Poznania.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 48. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Leandrowi Andrademu i Jesperowi Karlstromowi. W 62. minucie za Ibrahimę Wadjego wszedł Ramil Sheydaev.

Między 62. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Lech Poznania: Joao Amaral, Kristoffer Velde, Mikael Ishak, na ich miejsce weszli: Filip Szymczak, Adriel Loua, Nika Kvekveskiri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leandra Andradego, Richarda Almeidy, Elvina Cafarquliyeva zajęli: Filip Ozobic, Marko Jankovic, Toral Bayramov. Trener Karabachu Agdam postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Kady'ego Borgesa i na pole gry wprowadził napastnika Owusu Kwabenę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Lech Poznania postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Radosława Murawskiego wszedł Alan Czerwiński, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Lech Poznania utrzymać prowadzenie.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Filip Szymczak z jedenastki Lech Poznania. W drugiej połowie nie padły bramki.

Przewaga drużyny Karabachu Agdam w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Lech Poznania w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Karabachu Agdam w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.