Football Club Midtjylland - Benfica Lizbona 1-3 (0-1). 3. kolejka Ligi Mistrzów - Kwal.

W starciu 3. kolejki Ligi Mistrzów - Kwal., które rozegrane zostało 9 sierpnia, drużyna Midtjyllandu przegrała z Benficą Lizbona 1-3 (0-1). Mecz odbył się na Randers Stadium w Randers.

W  starciu 3. kolejki  Ligi Mistrzów - Kwal., które rozegrane zostało 9 sierpnia, drużyna Midtjyllandu przegrała  z Benficą Lizbona  1-3 (0-1). Mecz odbył się na Randers Stadium w Randers.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Benfiki Lizbona.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benfiki Lizbona w 23. minucie spotkania, gdy E.Fernandez zdobył pierwszą bramkę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Benfica Lizbona: G.Ramos w 28. i Rafie Silvie w 40. minucie. W 45. minucie Evander został zastąpiony przez O.Sorensena. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Benfiki Lizbona: R.Yaremchuk, H.Araujo, a na ich miejsce weszli G.Ramos, Rafa Silva.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Benfiki Lizbona.

H.Araujo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benfiki Lizbona, strzelając kolejnego gola w 56. minucie spotkania.

Piłkarze Midtjyllandu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie gola kontaktowego strzelił P.Sisto.

W 69. minucie kartką został ukarany R.Onyedika, zawodnik Midtjyllandu. Między 69. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Midtjyllandu: A.Dreyer, S.Kaba, P.Sisto, Paulinho, na ich miejsce weszli: G.Isaksen, Junior Brumado, E.Chilufya, N.Dyhr. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gilberta, Chiquinha zajęli: A.Bah, D.Goncalves.

Jedenastka Midtjyllandu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Benfiki Lizbona, zdobywając kolejną bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się D.Goncalves.

W 89. minucie w jedenastce Benfiki Lizbona doszło do zmiany. D.Moreira wszedł za Joao Marię. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Midtjyllandu, a zawodnikom Benfiki Lizbona pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.