Dynamo Kijów - Benfica Lizbona 0-2 (0-2). 4. kolejka Ligi Mistrzów - Kwal.

17 sierpnia odbył się mecz 4. kolejki Ligi Mistrzów - Kwal. pomiędzy drużynami Dynama Kijów i Benfiki Lizbona. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Benfiki Lizbona 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamie Kijów.

17 sierpnia  odbył się mecz  4. kolejki  Ligi Mistrzów - Kwal. pomiędzy drużynami Dynama Kijów  i Benfiki Lizbona. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Benfiki Lizbona 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamie Kijów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Benfiki Lizbona wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Gilberto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benfiki Lizbona, strzelając gola w dziewiątej minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benfiki Lizbona w 37. minucie spotkania, gdy G. Ramos zdobył drugą bramkę. Jedyną kartkę w meczu dostał O. Andrievskyi z jedenastki Dynama Kijów. Była to 40. minuta starcia.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

W 63. minucie G. Ramos został zastąpiony przez R. Yaremchuka. Między 63. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Dynama Kijów: V. Dubinchak, V. Tsygankov, V. Shepelev, A. Besedin, D. Popov, na ich miejsce weszli: K. Vivcharenko, O. Karavaev, A. Tsarenko, V. Vanat, O. Syrota. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce D. Neresa, Gilberta, Rafy Silvy zajęli: H. Araujo, A. Bah, Chiquinho.

Zespół Benfiki Lizbona zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników Benfiki Lizbona żadną kartką, natomiast piłkarzom Dynama Kijów pokazał jedną żółtą.

Jedenastka Dynama Kijów w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Benfiki Lizbona w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.