Apollon Limassol FC - Maccabi Haifa Football Club 2-0 (2-0). 3. kolejka Ligi Mistrzów - Kwal.

9 sierpnia na GSP Stadium w Nikozji odbył się pojedynek 3. kolejki Ligi Mistrzów - Kwal. pomiędzy drużynami Apollonu Limassol i Maccabi Haifa. Mecz zakończył się zwycięstwem Apollonu Limassol 2-0.

9 sierpnia  na GSP Stadium w Nikozji odbył się pojedynek  3. kolejki  Ligi Mistrzów - Kwal. pomiędzy drużynami Apollonu Limassol  i Maccabi Haifa. Mecz zakończył się zwycięstwem Apollonu Limassol 2-0.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Maccabi Haifa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką M. Faniego z Maccabi Haifa, a w 11. minucie I. Pittasa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Apollonu Limassol w 19. minucie spotkania, gdy H. Ongenda zdobył pierwszą bramkę.

Zespół Maccabi Haifa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Apollonu Limassol, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie wynik ustalił I. Coll.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Apollon Limassol: N. Diguinemu w 42. minucie i I. Collowi w czwartej minucie doliczonego czasu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Maccabi Haifa rozpoczął w zmienionym składzie, za A. Ofriego wszedł A. El Fazaz. W 56. minucie kartkę dostał S. Menahem, zawodnik Maccabi Haifa.

W 57. minucie R. Janga został zastąpiony przez B. Dabę. Między 60. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Apollonu Limassol oraz dwie drużynie przeciwnej. Od 60 minuty boisko opuścili zawodnicy Maccabi Haifa: O. Atzili, S. Menahem, D. David, F. Pierrot, na ich miejsce weszli: D. Haziza, P. Cornud, M. Levi, N. Rukavytsya. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce H. Ongendy, C. Kyriakou, V. Roberge'a zajęli: I. Shahar, Va, P. Artymatas.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Apollonu Limassol. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Apollonu Limassol, a zawodnikom Maccabi Haifa pokazał cztery.

Jedenastka Apollonu Limassol w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Maccabi Haifa w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.