AS Roma - Feyenoord Rotterdam 1-0 (1-0). Liga Konferencji

W pojedynku Ligi Konferencji, który rozegrany został 25 maja, zespół AS Roma zwyciężył z Feyenoordem 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Air Albania Stadium w Tiranie.

W  pojedynku  Ligi Konferencji, który rozegrany został 25 maja, zespół AS Roma zwyciężył  z Feyenoordem  1-0 (1-0). Mecz odbył się na Air Albania Stadium w Tiranie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka AS Roma wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Henrikh Mchitarjan zastąpił Sergia Oliveirę.

W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Gernotowi Traunerowi z zespołu Feyenoordu.

Jedyną bramkę meczu dla AS Roma zdobył Nicolo Zaniolo w 32. minucie. Asystę przy bramce zaliczył Gianluca Mancini.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Lorenzowi Pellegriniemu, piłkarzowi AS Roma. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AS Roma.

W 59. minucie Guus Til został zmieniony przez Jensa Toornstrę, co miało wzmocnić zespół Feyenoordu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicola Zaniola na Jordana Veretouta. W 66. minucie kartkę dostał Nicola Zalewski, zawodnik AS Roma.

W tej samej minucie trener AS Roma postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Nicolę Zalewskiego wszedł Leonardo Spinazzola, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi AS Roma utrzymać prowadzenie. Między 74. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Feyenoordu: Reiss Nelson, Gernot Trauner, Orkun Kokcu, na ich miejsce weszli: Brian Linssen, Marcus Pedersen, Patrik Walemark. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ricka Karsdorpa, Tammy Abraham zajęli: Matias Vina, Eldor Shomurodov. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Rui Patricio z AS Roma.

Trener Feyenoordu postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił obrońcę Tyrella Malacię i na pole gry wprowadził napastnika Alirezę Jahanbakhsha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Leonardo Spinazzola, piłkarz AS Roma. W drugiej połowie nie padły gole.

Przewaga jedenastki Feyenoordu w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Jedenastka Feyenoordu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy AS Roma otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.