RKS Raków Częstochowa - Slavia Praga 2-1 (1-0). 4. kolejka Ligi Konferencji - Kwal.

18 sierpnia odbyło się spotkanie 4. kolejki Ligi Konferencji - Kwal. pomiędzy drużynami Rakowa Częstochowa i Slavii Praga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rakowa Częstochowa 2-1. Na boisku zobaczyliśmy 10 Polaków: Kacpra Trelowskiego, Patryka Kuna, Sebastiana Musiolika, Jakuba Rajczykowskiego, Oskara Krzyżaka, Bartosza Nowaka, Szymona Czyza, Wiktora Długosza, Fabiana Piaseckiego, Mateusza Wdowiaka z Rakowa Częstochowa.

18 sierpnia  odbyło się spotkanie  4. kolejki  Ligi Konferencji - Kwal. pomiędzy drużynami Rakowa Częstochowa  i Slavii Praga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rakowa Częstochowa 2-1. Na boisku zobaczyliśmy 10 Polaków: Kacpra Trelowskiego, Patryka Kuna, Sebastiana Musiolika, Jakuba Rajczykowskiego, Oskara Krzyżaka, Bartosza Nowaka, Szymona Czyza, Wiktora Długosza, Fabiana Piaseckiego, Mateusza Wdowiaka z Rakowa Częstochowa.

Już w pierwszych minutach drużyna Slavii Praga próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Ivi Lopez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rakowa Częstochowa, strzelając gola w 29. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Frana Tudora.

W 40. minucie za Oscara Dorleya wszedł Srđan Plavšić. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 45. minucie, w jedenastce Rakowa Częstochowa za Vladyslava Kochergina wszedł Mateusz Wdowiak, a w drużynie Slavii Praga Eduardo Santos zmienił Ibrahima Traorego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rakowa Częstochowa.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Ondřejowi Lingrowi z Slavii Praga.

Piłkarze Slavii Praga w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie gola wyrównującego strzelił Tomáš Holeš. Przy zdobyciu bramki asystował Srđan Plavšić.

W 61. minucie w zespole Rakowa Częstochowa doszło do zmiany. Vladislavs Gutkovskis wszedł za Sebastiana Musiolika.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rakowa Częstochowa w 61. minucie spotkania, gdy Fran Tudor zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Milan Rundić.

Trener Slavii Praga postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Ondřeja Lingra i na pole gry wprowadził napastnika Matěja Juráseka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rakowa Częstochowa i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Przewaga jedenastki Slavii Praga w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna Rakowa Częstochowa wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Slavii Praga wykorzystała wszystkie zmiany.