RKS Raków Częstochowa - FC Spartak Trnava 1-0 (0-0). 3. kolejka Ligi Konferencji - Kwal.

11 sierpnia na Miejskim Stadionie Pilkarskim Rakow w Czestochowej odbyło się starcie 3. kolejki Ligi Konferencji - Kwal. pomiędzy drużynami Rakowa Częstochowa i Spartaka Trnava. Mecz zakończył się zwycięstwem Rakowa Częstochowa 1-0. Na boisku zobaczyliśmy 11 Polaków: Kacpra Trelowskiego, Patryka Kuna, Jakuba Rajczykowskiego, Xaviera Dziekońskiego, Oskara Krzyżaka, Bartosza Nowaka, Szymona Czyza, Wiktora Długosza, Fabiana Piaseckiego, Mateusza Wdowiaka, Sebastiana Musiolika z Rakowa Częstochowa.

11 sierpnia  na Miejskim Stadionie Pilkarskim Rakow w Czestochowej odbyło się starcie  3. kolejki  Ligi Konferencji - Kwal. pomiędzy drużynami Rakowa Częstochowa  i Spartaka Trnava. Mecz zakończył się zwycięstwem Rakowa Częstochowa 1-0. Na boisku zobaczyliśmy 11 Polaków: Kacpra Trelowskiego, Patryka Kuna, Jakuba Rajczykowskiego, Xaviera Dziekońskiego, Oskara Krzyżaka, Bartosza Nowaka, Szymona Czyza, Wiktora Długosza, Fabiana Piaseckiego, Mateusza Wdowiaka, Sebastiana Musiolika z Rakowa Częstochowa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Rakowa Częstochowa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Spartak Trnava: Martinowi Mikovicowi w 23. i Matejowi Curmie w 41. minucie.

W 45. minucie Matej Curma został zastąpiony przez Kristiana Kostrnę. W tej samej minucie w drużynie Spartaka Trnava doszło do zmiany. Bamidele Yusuf wszedł za Mateja Curmę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Samuela Stefanika ze Spartaka Trnava, a w 65. minucie Vladislavsa Gutkovskisa z drużyny przeciwnej. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Spartaka Trnava doszło do zmiany. Jakub Paur wszedł za Martina Bukatę.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Rakowa Częstochowa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Vladyslav Kochergin.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Spartaka Trnava doszło do zmiany. Alex Ivan wszedł za Erika Daniela. Chwilę później trener Rakowa Częstochowa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Vladislavsa Gutkovskisa. Na boisko wszedł Sebastian Musiolik, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Spartak Trnava: Kyriakosowi Savvidisowi w 83. minucie i Bamidele'owi Yusufowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Drużyna Spartaka Trnava zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy Rakowa Częstochowa dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.