Maccabi Tel Aviv - Olympique Gymnaste Club Nice Cote d'Azur 1-0 (0-0). 4. kolejka Ligi Konferencji - Kwal.

W spotkaniu 4. kolejki Ligi Konferencji - Kwal., które rozegrane zostało 18 sierpnia, drużyna Maccabi Tel Aviv wygrała z OGC Nice 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w OGC Nice.

W  spotkaniu 4. kolejki  Ligi Konferencji - Kwal., które rozegrane zostało 18 sierpnia, drużyna Maccabi Tel Aviv wygrała  z OGC Nice  1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w OGC Nice.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Maccabi Tel Aviv.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 45. minucie M. Hozez został zastąpiony przez O. Davidzadę.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom OGC Nice: R. Iliemu w 51. i B. Brahimiemu w 73. minucie. W 64. minucie R. Ilie został zmieniony przez B. Brahimiego, a za C. Stengsa wszedł na boisko A. Gouiri, co miało wzmocnić zespół OGC Nice. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając J. Van Overeema na P. Guiagona oraz E. Zahaviego na S. Pericę.

Bramkarz OGC Nice wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 74. minucie wynik ustalił S. Perica.

Od 78 minuty boisko opuścili zawodnicy Maccabi Tel Aviv: D. Jovanovic, A. Geraldes, na ich miejsce weszli: B. Kuwas, M. Kandil. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce M. Leminy, A. Ramseya zajęli: P. Rosario, A. Beka. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: S. Perice i M. Bardowi.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Maccabi Tel Aviv dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Maccabi Tel Aviv wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół OGC Nice w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.