Lech Poznań - Vikingur Reykjavik 4-1 (2-0,2-1). 3. kolejka Ligi Konferencji - Kwal.

11 sierpnia na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbył się mecz 3. kolejki Ligi Konferencji - Kwal. pomiędzy drużynami Lech Poznania i Vikinguru Reykjavik. Po dogryce spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lech Poznania 4-1. Jednego z goli strzelił Filip Marchwiński.

11 sierpnia  na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbył się mecz  3. kolejki  Ligi Konferencji - Kwal. pomiędzy drużynami Lech Poznania  i Vikinguru Reykjavik. Po dogryce spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lech Poznania 4-1. Jednego z goli strzelił Filip Marchwiński.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Pablowi Punyedowi z Vikinguru Reykjavik. Była to 15. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Lech Poznania w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Mikael Ishak.

Zespół Vikinguru Reykjavik ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Lech Poznania, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Kristoffer Velde. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Joel Pereira.

W 45. minucie Helgi Gudjonsson zastąpił Danijela Djurica. W tej samej minucie w zespole Vikinguru Reykjavik doszło do zmiany. David Atlason wszedł za Helgiego Gudjonssona.

Między 62. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Lech Poznania i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę kontaktową zdobył Danijel Djuric.

Przy zdobyciu bramki pomagał Michał Skóraś.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lech Poznania w 96. minucie spotkania, gdy Filip Marchwiński strzelił trzeciego gola. W 100. minucie boisko opuścili piłkarze Lech Poznania: Barry Douglas, Filip Szymczak, a na ich miejsce weszli Pedro Rebocho, Mikael Ishak.

W 105. minucie żółtą kartkę otrzymał Alan Czerwiński z drużyny Lech Poznania. Julius Magnusson z Vikinguru Reykjavik w pierwszych minutach drugiej części dogrywki dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 62. minucie. W 114. minucie w zespole Vikinguru Reykjavik doszło do zmiany. Arnor Gudjohnsen wszedł za Ariego Sigurpalssona.

W trzeciej minucie przed zakończnieniem dogrywki sędzia pokazał żółtą kartkę Davidowi Atlasonowi, zawodnikowi Vikinguru Reykjavik. W 118. minucie Afonso Sousa z drużyny Lech Poznania wykazał się doskonałą techniką broniąc karnego.

Afonso Sousa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lech Poznania, zdobywając kolejną bramkę w 119. minucie starcia. Dogrywkę wygrała drużyna Lech Poznania która strzeliła dwa gole.

Zespół Lech Poznania zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Piłkarze Vikinguru Reykjavik obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy pięć żółtych.

Zespół Lech Poznania dokonał sześciu zmian. Natomiast drużyna Vikinguru Reykjavik wymieniła czterech graczy.