Lech Poznań - F91 Dudelange 2-0 (1-0). 4. kolejka Ligi Konferencji - Kwal.

18 sierpnia na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbył się pojedynek 4. kolejki Ligi Konferencji - Kwal. pomiędzy drużynami Lech Poznania i Dudelange'. Mecz zakończył się zwycięstwem Lech Poznania 2-0. Na boisku zobaczyliśmy ośmiu Polaków: Filipa Bednarka, Maksymiliana Pingota, Michała Skórasia, Radosława Murawskiego, Antoniego Kozubala, Filipa Marchwińskiego, Jakuba Antczaka, Filipa Szymczaka z Lech Poznania.

18 sierpnia  na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbył się pojedynek  4. kolejki  Ligi Konferencji - Kwal. pomiędzy drużynami Lech Poznania  i Dudelange'. Mecz zakończył się zwycięstwem Lech Poznania 2-0. Na boisku zobaczyliśmy ośmiu Polaków: Filipa Bednarka, Maksymiliana Pingota, Michała Skórasia, Radosława Murawskiego, Antoniego Kozubala, Filipa Marchwińskiego, Jakuba Antczaka, Filipa Szymczaka z Lech Poznania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Lech Poznania wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Kristoffer Velde.

W 38. minucie Eliot Gashi został zastąpiony przez Jeana Ouassiero. W tej samej minucie w drużynie Dudelange' doszło do zmiany. Vova wszedł za Brunona Freire'a. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lech Poznania.

W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy Lech Poznania: Nika Kvekveskiri, Filip Marchwiński, a na ich miejsce weszli Jesper Karlstrom, Joao Amaral. W 63. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Jules'owi Dioufowi, piłkarzowi Dudelange'.

Drużyna Dudelange' ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Lech Poznania, strzelając kolejnego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Mikael Ishak.

W 67. minucie Mikael Ishak został zmieniony przez Filipa Szymczaka, a za Kristoffera Veldego wszedł na boisko Giorgi Tsitaishvili, co miało wzmocnić drużynę Lech Poznania. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joao Magna na Francisca Juniora oraz Dejvida Sinaniego na Edisa Agovica. W 78. minucie żółtą kartkę otrzymał Vova z Dudelange'. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę obejrzał Antonio Milić, tym samym zespół Lech Poznania musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Chwilę później trener Lech Poznania postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Michała Skórasia wszedł Barry Douglas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Lech Poznania utrzymać prowadzenie. Minutę później w drużynie Dudelange' doszło do zmiany. Pedro Mendes wszedł za Samira Hadjego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Sędzia przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Lech Poznania, a piłkarzom Dudelange' pokazał dwie żółte.