AC Fiorentina S.p.A. - Football Club Twente Enschede 2-1 (2-0). 4. kolejka Ligi Konferencji - Kwal.

W meczu 4. kolejki Ligi Konferencji - Kwal., który rozegrany został 18 sierpnia, drużyna ACF Fiorentina wygrała z FC Twente 2-1 (2-0).

W  meczu 4. kolejki  Ligi Konferencji - Kwal., który rozegrany został 18 sierpnia, drużyna ACF Fiorentina wygrała  z FC Twente  2-1 (2-0).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ACF Fiorentina w drugiej minucie spotkania, gdy N. Gonzalez zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna FC Twente ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ACF Fiorentina, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się A. Cabral.

W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką G. Smala z FC Twente, a w 39. minucie N. Milenkovica z drużyny przeciwnej. W 45. minucie J. Pleguezelo został zastąpiony przez V. Cernego. W tej samej minucie w drużynie FC Twente doszło do zmiany. M. Hilgers wszedł za J. Pleguezelo.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Twente: R. Prroperowi w 55. i M. Vlapowi w 62. minucie. W 61. minucie boisko opuścili piłkarze ACF Fiorentina: J. Ikone, R. Mandagora, a na ich miejsce weszli R. Sottil, A. Duncan.

Zawodnicy FC Twente w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie wynik ustalił V. Cerny.

Między 69. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy ACF Fiorentina: A. Cabral, L. Venuti, N. Gonzalez, na ich miejsce weszli: L. Jovic, Dodo, C. Kouame. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce V. Misidjana, R. Zerroukiego zajęli: C. Tzolis, S. Steijn. Od 70. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom ACF Fiorentina i jedną drużynie przeciwnej. Zespołowi FC Twente zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki ACF Fiorentina.

Zespół ACF Fiorentina postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom ACF Fiorentina, a zawodnikom FC Twente pokazał cztery.

Jedenastka ACF Fiorentina w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna FC Twente wymieniła czterech graczy.