Liga estońska - 9. kolejka Meistriliiga: Paide Linnameeskond - Maardu Linnameeskond 2-0 (1-0)

4 maja na Paide linnastaadion kunstmuruväljak odbyło się starcie 9. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Paide Linnameeskond i Maardu Linnameeskond. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Paide Linnameeskond 2-0. Na stadionie zasiadło 189 widzów.

4 maja  na Paide linnastaadion kunstmuruväljak odbyło się starcie  9. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Paide Linnameeskond  i Maardu Linnameeskond. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Paide Linnameeskond 2-0. Na stadionie zasiadło 189 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 24. minucie Kotaro Amemiya został zmieniony przez Yaroslava Dmitrieva.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andre Järva wywołał eksplozję radości wśród kibiców Paide Linnameeskond , strzelając gola w 37. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Paide Linnameeskond.

Drugą połowę drużyna Maardu Linnameeskond rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vladislava Ogorodnika wszedł Maksim Krivošein.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Paide Linnameeskond, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie wynik ustalił Henri Välja.

Trener Paide Linnameeskond wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tarma Neemelę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Andre Järva. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Yaroslavowi Dmitrievowi z Maardu Linnameeskond. Była to 64. minuta starcia. W 68. minucie Sören Kaldma został zmieniony przez Joela Koklę, a za Michaela Yao wszedł na boisko Kristjan Pelt, co miało wzmocnić jedenastkę Paide Linnameeskond. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vadima Šalabaiego na Denissa Suvorikova.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Paide Linnameeskond żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek jedenastka Maardu Linnameeskond rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie FC Kuressaare. Natomiast 11 maja JTrans Narva będzie gościć zespół Paide Linnameeskond.