Liga estońska - 9. kolejka Meistriliiga: Nomme Kalju Tallin - Levadia Tallinn 2-1 (1-0)

5 maja na Hiiu staadion w Tallinnie odbyło się starcie 9. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Nomme Kalju i Levadii Tallin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nomme Kalju 2-1. Na stadionie zasiadło 537 widzów.

N. Andreev 71'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 56 spotkań drużyna Levadii Tallin wygrała 25 razy i zanotowała 14 porażek oraz 17 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 24. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nomme Kalju i jedną drużynie przeciwnej.

W tym czasie piłkarze Nomme Kalju nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Peeter Klein.

W 40. minucie sędzia ukarał kartką Nikitę Andreeva, zawodnika Levadii Tallin. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nomme Kalju.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę dostał Peeter Klein z Nomme Kalju.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nomme Kalju w 58. minucie spotkania, gdy Kaspar Paur strzelił drugiego gola. W 61. minucie kartką został ukarany Kaspar Paur, zawodnik gospodarzy.

W 64. minucie za João Morellego wszedł Pavel Marin. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Nomme Kalju doszło do zmiany. Liliu wszedł za Sandera Puriego.

Piłkarze Levadii Tallin odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie wynik ustalił Nikita Andreev.

W 73. minucie Dmitri Kruglow został zmieniony przez Kirilla Nesterova, co miało wzmocnić drużynę Levadii Tallin. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaspara Paura na Romana Sobtšenkę. Niedługo później trener Nomme Kalju postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Alex Tamm, a murawę opuścił Peeter Klein. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Levadia Tallin: Evgenemu Osipovowi w 88. minucie i Aime'owi Gandzie w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Jedenastce Levadii Tallin zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Nomme Kalju.

Markus Jürgenson
24′ Aleksandr Kulinitš
Dmitri Kruglow73′
26′ Andrii Markovych
Evgeny Osipov88′
Maximiliano Achille Uggè
Maksim Podholjuzin
Réginald Mbu Alidor
Yevhen Budnik
 58′ 61′ 78′ Kaspar Paur
Aime Marcelin Gando Biala90′
65′ Sander Puri
Mark Oliver Roosnupp
Igor Subbotin
Jurij Tkaczuk35′
Robert Kirss
Nikita Andreev  71′ 40′
 36′ 46′ 85′ Peeter Klein
Pavel Marin64′
78′ Roman Sobtšenko
Kirill Nesterov73′
65′ Ellinton Antonio Costa Morais
Artjom Komlov
85′ Alex Matthias Tamm
Erik Utgof

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Nomme Kalju, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali. Przewaga jedenastki Levadii Tallin w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna Levadii Tallin w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.