Reklama

Reklama

Liga estońska - 9. kolejka Meistriliiga: JTrans Narva - Tulevik Viljandi 0-1 (0-1)

4 maja na Kalevi Staadion w Narwie odbył się mecz 9. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Jtransu i Tulevika Viljandi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tulevika Viljandi 1-0. Na stadionie stawiło się 344 widzów.

4 maja  na Kalevi Staadion w Narwie odbył się mecz  9. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Jtransu  i Tulevika Viljandi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tulevika Viljandi 1-0. Na stadionie stawiło się 344 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Drużyna Jtransu wygrała aż 34 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko siedem.

Od pierwszych minut drużyna Jtransu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Tulevika Viljandi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Irié Elyséemu z Jtransu. Była to 35. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Kaimar Saag dla jedenastki Tulevika Viljandi. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tulevika Viljandi.

Reklama

W 53. minucie Kaimar Saag został zmieniony przez Rainera Peipsa. W 59. minucie w drużynie Jtransu doszło do zmiany. Artjom Škinjov wszedł za Vadima Mihhailova.

Kibice Jtransu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Zakarlyukę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Eric McWoods. W 78. minucie kartkę dostał Denis Polyakov z zespołu gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Jtransu przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast drużyna Tulevika Viljandi w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.

11 maja zespół Jtransu rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Paide Linnameeskond. Natomiast 12 maja Flora Tallin zagra z drużyną Tulevika Viljandi na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama